Skolas dzimšanas diena

Skola – tās ir mūsu otrās mājas, tā ir mūsu dārgumu lāde, no kuras mēs varam izcelt pasaules lielākās bagātības – intelektu, labsirdību, patriotismu, dzīvesprieku, mērķtiecību, draudzību un vēl daudz citu vērtīgu lietu, ko kāro sirds.

Katra dzimšanas diena vienmēr ir ļoti īpaša, arī Brocēnu vidusskolai šī īpašā diena bija pienākusi. Lai godinātu mūsu skolu 68. dzimšanas dienā skolēni īpašā pasākumā „Dāvana manai skolai” bija sagatavojuši jautrus un interesantus priekšnesumus. Katrai klasei priekšnesumi bija atšķirīgi gan dziedājām, dejojām, gan darījām daudzas citas vēl neredzētas lietas.

Mūsu skolā ir ļoti daudz skolēnu, tādēļ pasākumi notika divās daļās. 1.-6. klases pasākuma vadītāji bija ļoti aktīvi, drosmīgi un draudzīgi, jo mūs apciemoja Karlsons /Ralfs/,Brālītis/Kristiāns/un stingrā Bokas jaunkundze /Karīna /. Pasākuma laikā tika pasniegta „Pogas balva” 5.b klases skolniecei Robertai Laurinovičai par aktīvu darbību klases, skolas, ārpusskolas pasākumos un atbildīgu darbu Skolēnu pašpārvaldē. Pēc labi padarīta darba un skaistiem priekšnesumiem 1.-6. klases skolēni bija nopelnījuši kārtīgu skolas „Disenīti”, kur varēja iztrakoties un izpriecāties no sirds, jo mūsu skolas dzimšanas dienas vienmēr ir jautras un prieka pilnas.

Savukārt 7.-12. klases koncerta vadītāji bija Linda Breidaka un Miks Zalkovskis, kuri bija ļoti atvērti, pozitīvi un enerģijas pilni, Varam teikt tikai to, ka MŪSU skolā talantu ir daudz, un Brocēnu vidusskola var lepoties ar tik radošiem skolēniem un skolotājiem.”Pogas balva” tika pasniegta 7.c klases skolniekam Klāvam Zakevicam un 11.b klases skolniecei Dacei Preisai, par atbildīgu, atsaucīgu, mērķtiecīgu darbu skolas, ārpusskolas pasākumos. 7.-12. klasēm ballītes gan šoreiz nebija, bet visi ir laipni gaidīti uz Brocēnu vidusskolas „Prezidenta balli” 4. novembrī. Cerams, ka mēs ar saviem priekšnesumiem sagādājām prieku gan sev, gan mūsu skolai. Paldies visiem, kuri dekorēja savas klases durvis, īpašs paldies Skolēnu pašpārvaldei, kas radoši iesaistījās un noorganizēja šo fantastisko dzimšanas dienu, mēs varam lepoties!

Sagatavoja: 8.b Linda Breidaka

dscn9134 dscn9219
dscn9228 dscn9239

														
Irēna Birgersone

“Labo dabu nedēļa”

Brocēnu vidusskolas 12.a klase “Labo darbu nedēļā” devās uz Saldus Dzīvnieku patversmi. Mēs dzīvnieciņiem dāvinājām savu uzmanību, mīļumu un barību, tas bija ļoti sirsnīgs un nesavtīgs apciemojums. Laiks paskrēja nemanot, visi suņi un kaķi, kuri dzīvo patversmē ir ļoti mīļi, tas ir tik skumji, ka viņiem nav saimnieki!

Paldies, Saldus Dzīvnieku patversmes saimniekiem par laipno uzņemšanu un interesanto stāstījumu. Lai Jums arī turpmāk ir izturība, mīlestība pret patversmē nonākušajiem dzīvnieciņiem!

Nākamajiem dzīvnieku saimniekiem novēlam būt atbildīgiem un rūpēties par dzīvniekiem atbildīgi, pirms vēlies ņemt dzīvnieciņu uzzini par dzīvnieku vajadzībām

“Ne katrs no mums ir spējīgs darīt lielas lietas. Taču ikviens no mums var darīt mazas lietas ar lielu mīlestību”./ Māte Terēze/

Sagatavoja:12.a klases audzinātāja: Dita Dubulta

dsc_0503 dsc_0518
dsc_0526 dsc_0545

														
Irēna Birgersone

Mēs, pākšaugu dizaineri!

  1. oktobrī, Brocēnu vidusskolas 11.b klases meiteņu komanda (Kristiāna, Emīlija, Dace, Alvīne), fotogrāfe Megija un skolotāja Mairita, kas organizēja  pasākumu, devās uz Kuldīgu, kur aizstāvēja Brocēnu vidusskolas godu UNESCO pasludinātajā pākšaugu gadam veltītajā pasākumā ‘’Pākšaugi- tas ir garšīgi, veselīgi un ekonomiski! ‘’

Pasākums sākās ar direktores un pasākumu organizatores runu, kā arī katra komanda sevi prezentēja.  Mūsu komandas nosaukums bija ‘’KEDA’’ (uzminiet, kāpēc!) , un mēs sevi pieteicām pupiņu valodā.

Pasākuma laikā komanda tika sadalīta divās daļās, divas meitenes- Emīlija un Kristiāna- veica testu par pākšaugiem, atpazina pākšaugus,  kā arī veidoja gleznu no pākšaugiem, bet Dace un Alvīne  gatavoja pākšaugu ēdienu – maigo pupiņu sautējumu, un  ēdiens bija jāpagatavo stundas laikā.

Pēc ēdiena gatavošanas un testa daļas pildīšanas notika šefpavāra Aigara Sīļa meistarklase. Viņš gatavoja divus ēdienus, kur galvenā sastāvdaļa bija, protams, pākšaugi. Un tad visi devāmies uz zāli, kur notika apbalvošana. Pasniedza diplomus par piedalīšanos un balviņas. Mūsu komanda ieguva titulu – Pākšaugu dizaineri.

Uzvarētāji bija visi, jo ieguvām pozitīvas emocijas un jaunu pieredzi. Meitenēm pēc šī pasākuma bija pozitīvas emocijas, jo ir prieks par jaunu pieredzi, kā arī par šefpavāra meistarklasi un ēdiena degustēšanu.  Pasākumu bija izdevies!  Liels paldies skolotājai Mairitai, ka noorganizēja komandu.

Megija Petrova

paks paks1
paks3 paks4

														
Irēna Birgersone

Arhitektu vadītā nodarbība “Terminators” “Latvijas Skolas somā”

Oktobrī  jau otro reizi projekta Latvijas Skolas soma ietvaros, Brocēnu vidusskolā viesojās arhitektu grupa ar nodarbību “Terminators”.
Šoreiz nodarbībās piedalījās Blīdenes un Brocēnu skolu 4. klašu skolēni. Iesākumā bērni sadalījās grupās un izdomāja, kā no  primitīviem materiāliem (māliem, zemes, kauliem, liānām utt. )
izgatavot mītni.

Skolēni pārrunāja un izspēlēja Saules ceļu ap Zemi, gaismas un tumsas mainīšanos….
Tad sekoja praktisks pāru darbs. Pretī sēdošie skolēni būvēja mājas – kaimiņiem, kur viens dzīvo mūžīgā gaismā un tumsu “dabū” tik,  cik pie “kaimiņa ieiet”. .Pirmais strādāja tikai ar baltu papīru uz balta fona, bet otrs dalībnieki atkal otrādi- mūžīgi tumsā, un gaismu redz  tik, cik pie “mūžīgi izgaismotā kaimiņa” ieejot, tāpēc darbu veidoja pilnīgu melnu.

Ļoti vēlams, lai abi “jaunie arhitekti” sadarbotos un darbus veidotu savstarpēji kompozicionāli papildinoši, t. i. ,abas “kaimiņmājas viena otrai piestāvētu'” gan pēc formas, gan funkcijas.
Lielie arhitekti bija fantastiski palīgi mazajiem, un rezultāts izdevās lielisks!
To var redzēt arī bildēs!!!!!

Sagatavoja Aiva Šteina

p1090776p1090749

														
Irēna Birgersone

Labie darbi

Labo darbu nedēļas ietvaros, mēs, 11.a klase, 18. oktobrī devāmies uz Oskara Kalpaka muzeju “Airītes”. Kad aizbraucām, apmeklējām muzeju un apskatījām tur esošo piemiņas vietu, tādējādi papildinot savas zināšanas vēsturē. Pēc tam vienojāmies kopīgā darbā – grābām un savācām lapas. Tā kā strādājām aktīvi un raiti, darbs ilga pusotru stundu.Pēc darba padarīšanas sēdējām ap ugunskuru – dzērām tēju, cepām desas un atpūtāmies. Noteikti esam un būsim gatavi iesaistīties vēl šādā projektā! Kā vēstī latviešu sakāmvārds – labs darbs divus mūžus dzīvo.

Kristiāna Zariņa 11.a

img_3089 img_3097
img_3103 img_3106

														
Irēna Birgersone

Goda teātris

„Ja?…. Ā, nu ja!”

„Šodien, ieejot Brocēnu vidusskolā, ieraudzīju savus vienaudžus un atcerējos vakar redzēto teātra izrādi  par jauniešiem un skolas dzīvi „Tikai nesaki nevienam”.”  Tā sākās 11.klases skolnieces recenzija pēc teātra izrādes, ko uz mūsu novada kultūras centru atveda Goda teātris. Kā rakstīts teātra mājaslapā- šis ir vienīgais Ārpusrīgas neatkarīgais teātris. Tajā spēlē lieliski aktieri no Liepājas teātra, šajā izrādē – aktieri Edgars Ozoliņš, Laura Jeruma, Rolands Beķeris un Kaspars Gods. Režisors L.  Leščinskis. Mums, Brocēnu novada 8.-12.klašu skolēniem un skolotājiem, KM iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros bija iespēja šo izrādi noskatīties. Stāsts ir par četriem pusaudži, kuri dzīvo, sadzīvo, izdzīvo un cenšas būt iederīgi. Aktieru spēle, pusaudžu leksika, lakoniskas dekorācijas un izrādes dinamiskums pārsteidza!

Skolēniem un skolotājiem izrāde ļoti patika, raisīja pārdomas par to, kādi esam, ko izjūtam, kāpēc tā vai citādi rīkojamies dažādās situācijās. Un, protams, arī stāsts par to, ka mums katram ir nepieciešams  vismaz viens cilvēks, kas mūs uzklausīs un sapratīs…

Skolēni pēc izrādes rakstīja recenzijas, tāpēc – lai „runā” fragmenti no recenzijām .Elīza.   „Gaismas izslēdzas, zālē iestājas klusums, un skatītāji tiek ievesti traģikomiskajā jauniešu pasaulē.Izrādē tiek atainotas pusaudžiem aktuālas problēmas- iekļaušanās sabiedrības normu pilnajā dzīvē, ieklausīšanās (vai NE- ieklausīšanās), arī mobings.Stāsts vijas cauri pusaudžu mīlestības labirintiem- viņam viņa patīk, viņai viņš- nē, jo neatbilst principiem, viņai patīk cits, citam no viņas ir kauns.Izrādē redzam arī bara instinkta problēmas- pīpēšu, jo tas ir „stilīgi” un tā varu vieglāk iekļauties, ģērbšos, kā mana autoritāte, jo  atstumts nevēlos būt!  Jā, un, protams, arī pašapziņas problēma…”Santa.  „Atmiņā paliks Egīla teiktais :”Ja? Ā, nu ja…” Fantastiska aktiera sejas izteiksme, un šis teiciens! Šaubas un viltus.”Elizabete.“Noskatoties šo izrādi, es sapratu, ka ir svarīgi būt noteicējam par savu dzīvi, nevar ļaut, lai cits to vada. Mani rosināja domāt par dzīves vērtībām tieši Ieva, jo viņa ir tāda pat meitene kā es. Lai gan mūsu problēmas krasi atšķiras, es spēju saskatīt zināmā mērā sevi. Tika parādīts tas, ka vajag  “turērēties pie sava” un neļaut, lai citi mani ietekmē.” Elīna. “Gan Ieva, gan Juris mēģināja Egilam dot padomus, kā atrast draugus. Šī situācija liek aizdomāties par to, ka ir daudz tādu bērnu, kuri ir atstumti un kuri darītu visu, lai ar kādu sadraudzētos, pat ir ar mieru pārdot kādu no tuvinieku personīgajām lietām. Arī tas, kā Juris izpauda savas sāpes, sacerot dziesmas, rāda, ka pusaudži skumjas neizrunā ar kādu, bet patur sevī, kas pēc tam var radīt psiholoģiskas problēmas.”Mārtiņš. “Šī uzveduma galvenā doma bija, ka draugus nevar iegūt ar viltu. Draugus nevar nopirkt.”Lauma. „Izrāde man lika aizdomāties par savu ikdienu un to, kā to pavadu. Katrā no aktieru lomām redzēju kādu līdzību ar sevi.  Pārdomu vērta izrāde!”Kristiāna. „ Man šķiet būtiski tas, ka izrādē bija saskatāmas mūsdienu jauniešu problēmas. Viena no aktuālākajām- provocēšana uz strīdiem, pašam sevī nepamanot vainu. Egīla bailes no piekaušanas. Katra trešā teikuma iesākums ar vārdiem : „Tikai nesaki nevienam…” Provokatoriski.”Ir ļoti liels prieks, ka daudzu, daudzu skolēnu darbos izskanēja doma- šāda veida teātri vēlamies redzēt vēl un vēl, jo izrādes rosina domāt, tā ir iespēja palūkoties uz sevi  un saviem vienaudžiem no malas, analizēt, kā es rīkotos tādā vai citādā situācijā.

Sagatavoja Mairita Neilande un Guna Raita

img_1708 img_1704

														
Irēna Birgersone

Latvijas skolas somā – Edgara Vītola koncertlekcija

Edgars Vītols ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Mūzikas pedagoģijas katedras vadītājs, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents.

Kultūras ministrijas veidotā projekta Latvijas Skolas soma ietvaros Edgars Vītols  kopā ar Rīgas valsts 2.ģimnāzijas jauniešu kora dalībniekiem viesojās Brocēnu novadā un tikās ar 7.-8. klašu skolēniem. Koncertlekcijas laikā diriģents stāstīja par savu darbu ar kori, veica praktiskus iesildīšanās vingrinājumus, aicinot piedalīties arī zālē sēdošos. Atsaucība bija 100%, malā sēdētāju nebija. Liels izaicinājums bija mūsu kora dziedātājiem, jo Edgars Vītols viņus aicināja uz skatuves piedalīties dziedāšanas procesā. Noturēt pusaudžu uzmanību pusotras stundas garumā prasa no pasākuma vadītāja lielu profesionalitāti un izcilu sadarbību ar publiku. Diriģentam Edgaram Vītolam šīs prasmes piemīt. Viņa personības šarms, jaunība, prasme uzrunāt auditoriju, degsme un aizrautība darbā ar kori radīja kopības atmosfēru  publikai ar dziedātājiem.

Uzskatu, ka  šādas koncertlekcijas pastiprina skolēnu interesi, izpratni un attieksmi pozitīvā nozīmē. Sarunā ar skolēniem dominēja vārds „interesanti”, „patika, kā koris un diriģents dzied”. Manuprāt, pozitīvs moments un iedarbīgs līdzeklis ir tas, ka skolēni praktiskā darbībā redz savus vienaudžus, redz viņu aizrautību, smaidu un mirdzošās acis.

  • Skolēnu atsauksmes: Bija ļoti interesanti klausīties, kā dzied jaunieši, un arī patika, ka mēs ne tikai sēdējām un klausījāmies, bet arī bija jākustas. Interesanti klausīties, ko stāsta diriģents!
  • Man patika šis pasākums. Interesanti uzzināt, kā iesildās koris un kā tas dzied. Vēlētos redzēt kora mēģinājumu viņu skolā vai redzēt šī kora koncertu.
  • Bija interesanti. Labi bija, ka zināju vārdus un varēju pievienoties dziesmu laikā. Nepatika, ka mums arī bija jāievingrina balss un ķermenis.
  • Man patika, kā viņi dziedāja. Kad E.Vītola kora dalībnieki dziedāja pirmo dziesmu, man uznāca skudriņas, jo man ļoti patika. Man arī patika diriģents, viņš bija ar humora izjūtu un jauks.
  • Man šis pasākums patika, jo es iemācījos, kā var nostiprināt sev balsi pirms pasākumiem. Jauna pieredze.
  • Man ļoti patika šodienas pasākums, jo bija interesanti skatīties, kā, dziedot tautasdziesmas, var pievienot kustības. Parādīja, kā var iesildīt balsi pirms lekcijām, projektu aizstāvēšanas. Paldies par lielisku kori!

Skolotāju atsauksmes: Tikšanās ar Vītola vadīto kori, manuprāt, bija ļoti interesanta gan skolēniem, gan skolotājiem. Tas bija aizraujošs koncerts un iespēja pašiem skolēniem būt kora dalībniekiem vienlaikus. Manuprāt, tie skolēni, kuri dzied korī un kuriem bija iespēja kāpt uz skatuves, to īpaši sajuta. Diriģenta saistošais un vienkāršais stāstījums radīja interesi par dziedāšanu, par to, ko nozīmē uzstāties. Interesanti bija visiem zālē esošajiem piedalīties dažādos vingrinājumos. Tā tiešām bija aizraujoša nodarbība, kas padarīja krāsaināku mūsu ikdienu un lika aizdomāties par skaistumu, kas slēpjas šķietami parastās lietās. /Dz. Edelmane/

Aija Zakovska, Brocēnu vidusskolas mūzikas skolotāja.

ev-2 ev-3

														
Irēna Birgersone

Prezidenta balle

img_2406

														
Irēna Birgersone

Brocēnu vidusskolas prezidente Alvīne Paštore

Apsveicam Alvīni un novēlam viņai daudz spēka un enerģijas īstenojot dažādus projektus, idejas visa mācību gada laikā!
/ Brocēnu vidusskolas administrācija/.

 

														
Irēna Birgersone

Viesošanās pansionātā

1.oktobris ir Starptautiskā veco ļaužu diena, un nu jau par tradīciju ir kļuvis skolēnu brauciens uz pansionātu Remtē, lai aizvestu viņiem saujiņu prieka.

Bērni, kopā ar skolotāju Aiju, bija sagatavojuši muzikālus priekšnesumus, 2.a klases skolēni runāja dzejoļus, bet skolotāja Digna aicināja visus uz sadziedāšanos. Senās dziesmas skanēja mīļi un sirsnīgi.

Sagatavoja Arta Zepa

img_3074 img_3077

														
Irēna Birgersone