Attālinātā mācību procesa organizēšana Brocēnu vidusskolā
No 23.03.2020. mācību darbs notiek attālināti . Visa attālinātā mācību procesa informācija pieejama e-klasē. Katru dienu sekojiet līdzi informācijai e-klasē un skolas mājaslapā!
Skolēniem un skolotājiem
- 1.- 6. klases skolēni saņem informāciju uz nākamo stundu par veicamajiem uzdevumiem un darba uzdevumu izpildes termiņu e-klases dienasgrāmatā vai e-pastā līdz plkst.16.00.
- 7.-12. klases mācību priekšmeta skolotājs līdz kārtējās nedēļas pirmdienas plkst. 9.00 e-klases pastā skolēniem nosūta nedēļas darba plānojumu, uzdevumus un nosaka darba uzdevumu izpildes termiņu (datums, pulksteņa laiks). Ierakstus e-klases žurnālā veic pēc plānotā stundu saraksta līdz attiecīgās dienas plkst.16.00.
- Mācību darbs katru dienu notiek saskaņā ar e-klasē pieejamo informāciju.
- Saziņa un konsultācijas ar mācību priekšmeta skolotāju notiek saskaņā ar grafiku, kurš ir ievietots e-klasē (kā saite uz Google dokumentu) un skolas mājaslapā pie stundu izmaiņām.
- Ja skolēns uzdoto darbu neiesūta norādītajā laikā (datums, pulksteņa laiks), e-žurnālā parādās ieraksts “nv”.
- Par vērtējumu “nv” mācību priekšmeta skolotājs informē skolēna vecākus e-klasē un klases audzinātāju.
- Pirmajā attālinātās mācīšanās nedēļā netiek plānoti ballēs vērtējamie pārbaudes darbi.
- Mācību priekšmeta skolotājs pēc katra iesniegtā darba dod skolēnam atgriezenisko saiti e-klasē vai tiešsaistē.
- Ārkārtas gadījumos (slimība, interneta, datora problēmas u.c.) skolēns vai vecāks informē priekšmeta skolotāju vai klases audzinātāju un vienojas par tālāko rīcību.
- Ja skolēns nav pildījis uzdoto, nav sazinājies ar skolotāju nevienā no saziņas formām (telefons, e-pasts, WhatsApp u.c.), tad pedagogs e-klasē reģistrē to kā kavējumu ar apzīmējumu “n”. Kavējums tiks uzskatīts par attaisnotu, ja vecāki/aizbildņi varēs uzrādīt ārsta zīmi.
- Ja skolēnam nav iespējas iesniegt darbus elektroniski, tad vecāki/aizbildņi tos ievieto skolā novietotajā pastkastītē, iepriekš informējot pedagogu e-klases pastā.
- Par attālinātā mācību procesa organizēšanu atbildīgs ir direktors Egons Valters. Atbildīgie direktora vietnieki un atbalsta personāls: par tehnoloģisko atbalstu – d.v. Irēna Birgersone; par mācību saturu – d.v. Olita Ļitvinova (5.-12.klasei) un d.v. Vivita Ķezbere (1.4.klasei); par mācību procesa organizēšanu – d.v. Marika Ulmane (5.-12.klasei) un d.v. Vivita Ķezbere (1.-4.klasei); par skolotāju metodisko darbu – d.v. Laura Miķelsone; par audzināšanas un sociālajiem jautājumiem – d.v. Dita Dubulta, sociālais pedagogs Janīna Drekslere.
- Mācību procesa nodrošināšanai galvenokārt tiks izmantoti šādi tiešsaistes rīki: e-klase, uzdevumi.lv, soma.lv, WhatsApp, letonika.lv, maconis.zvaigzne.lv;
- Vecāku saziņai ar klases audzinātāju un skolas administrāciju tiek izmantots tālrunis un e-pasts.
- Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācību procesu, skolas administrācija aicina 9.-12. klašu skolēnus katram izveidot Google kontu.
Ieteikumi skolēniem:
- Izmanto mācību dienu mērķtiecīgi un lietderīgi, plāno savu laiku un iesniedz norādītajos termiņos uzdotos uzdevumus!
- Atceries, ka tiek vērtēts tavs individuālais mācību darbs!
- Aktīvi izmanto iespēju sazināties ar skolotājiem, lai konsultētos par uzdevumiem un uzdotu jautājumus!
- Izturies atbildīgi pret savu un citu cilvēku veselību un drošību!
Vecākiem:
- Sekojiet, lai jūsu bērns katru darba dienu atbildīgi piedalās attālinātajā mācību procesā. Ja nepieciešams, palīdziet ar padomu tiešsaistes jautājumos.
- Ja skolēns neveic un neiesūta norādītajā laikā uzdotos darbus, skolotājs e-klasē veic ierakstu “nv”, un skolotājs vai klases audzinātājs informē vecākus par to.
- Ārkārtas gadījumos (slimība, interneta, datora problēmas u.c.) skolēns vai vecāks informē priekšmeta skolotāju vai klases audzinātāju un vienojas par tālāko rīcību.
- Attālinātās mācīšanās laikā visiem vecākiem e-klases uzturētāji ir pieslēguši “ģimenes komplektu” e-klasē.
Ieteikumi vecākiem:
- Pārliecinieties, vai jūsu bērnam ir e-klases lietotājvārds un parole, vai viņš prot tos lietot. Ja nav paroles vai ja tā ir aizmirsta, lūdziet klases audzinātājam piešķirt jaunu paroli!
- Sagatavojot ierīci drošam apmācības procesam, skolēnam ieteicams izveidot atsevišķu lietotāja kontu, kas palīdzēs ierobežot iespēju piekļūt vecumam neatbilstošai informācijai.
- Atbalstiet bērnu attālinātās mācīšanās procesā – palīdziet iekārtot darba vietu, palīdziet plānot laiku, dienas beigās pārrunājiet, kā bērnam veicies!
- Parūpējieties, lai jūsu bērns neapmeklē sabiedriskās vietas un netiekas ar citiem cilvēkiem!
Attālinātā mācību procesa organizēšana pēc nepieciešamības var tikt koriģēta!